Nosiče kontejnerů a valníkové nástavby

Nosiče kontejnerů

Jednoramenný nosič kontejnerů je určen k přepravě, nakládání (skládání) a vyklápění vzad kontejnerů s různými nástavbami v zemědělství, zahradnictví, stavebnictví, komunálních službách a dalších odvětvích průmyslu a služeb. Konstrukce umožňuje používat jak pasivní kontejnery, to jest např. plošinové, vanové, velkoobjemové a další speciální kontejnery, tak i tzv. aktivní, např. s hydraulickou rukou, fekální, odtahové služby, montážní plošiny a další, u kterých je pohon nástavby zajištěn hydromotorem připojeným do hydraulického okruhu nosiče prostřednictvím hadic a rychlospojek. Umožňuje rovněž manipulaci s kontejnerem na speciálním kontejnerovém přívěsu automobilu.

Valníkové nástavby

Základní rošt je vyroben z odlehčených ocelových profilů. Celý rošt je svařen a povrchově upraven žárovým zinkováním. Rošt nástavby je vyroben z hliníkových profilů. Obvodový profil je hliníkový elox.
Standardní výška bočnic je 400 mm a předního čela 600 mm. Na valníku do délky 4000 mm je výška předního čela 400 mm a bočnice jsou nedělené. U valníků nad 4000 mm délky jsou dělené jedním středovým sloupkem a u valníků nad 7000 mm délky dvěma středovými sloupky. Boční a zadní sloupky jsou sklopné a vyjímatelné v pozinkované povrchové úpravě. Bočnice jsou hliníkové, eloxované.
Rozebíratelná plachtová konstrukce je vyrobena z ocelových, povrchově upravených(lak) profilů. Střecha je vyrobena z ocelových trubek v pozinkované úpravě, uložených v pryžových pouzdrech. Konstrukce je dodávána standardně se třemi řadami dřevěných latí, při vnitřní výšce nad 2 400 mm se čtyřmi řadami. Plachty jsou dodávány v odstínech RAL s možností reklamního potisku.
Podlaha valníku je vyrobena z vodovzdorné překližky v protismykové úpravě o síle 18 - 21 mm dle hmotnosti podvozku. Součástí nástavby jsou boční zábrany – dle celkové délky vozidla, plastové blatníky, poziční osvětlení dle platné vyhlášky.

Další specifikace na přání:
•    Zesílená podlaha, dvojitá, oplechování podlahy
•    Zvýšení bočnic a předního čela
•    Interní ochranné prvky (úchytná oka v podlaze, kurtovací pásy, rozpěrné tyče
•    Plastové schránky nářadí, sud na vodu 30 l
•    Plachtové konstrukce v provedení jednostranné, dvoustranné nebo třístranné shrnování plachty